• Od: ZázrakyVědy.cz

    Z kategorie: VĚDECKÉ TEORIE

    Publikováno: 25. 09. 2018 | 16:07

Jak může vypadat běžné ženské pohlaví? Podle vědců to téměř nelze určit

Vědci zkoumali pohlaví 657 žen, aby zjistili, jak má vlastně jejich vulva vypadat. A zjistili, že vzhled typické vulvy může být natolik rozdílný, že vlastně nelze určit.

Podle záznamů Společnosti pro estetickou plastickou chirurgii, počet žen, které si nechaly chirurgicky upravit svou vagínu, stoupl mezi lety 2015 - 2017 o 39 procent. Trend je podle lékařů jasný, ženy chtějí, aby jejich pohlaví bylo krásné, nebo aby nevypadalo tak, jak od přírody vypadá. To ovšem přivedlo vědce na myšlenku zjistit, jaký je vlastně typický, nebo chcete - li normální vzhled vagíny.

Ženy k zákroku přistupují, pokud mají pocit, že jejich pohlaví je nesymetrické, příliš velké nebo prostě nevypadá tak, jak by si představovaly. Ženy podstupující zákrok z čistě zdravotního hlediska, jsou ve výrazné menšině. Vědci na základě výše zmíněného výzkumu ovšem tvrdí, že nic takového, jako „normální“ vagína, neexistuje. Tvrdí to alespoň australská doktorka Anne Kreklauová a její tým, kteří prováděli tento doposud vůbec největší výzkum ženských genitálií v historii.

V jejich výzkumném vzorku byly ženy od 15 do 84 let věku. Například rozměry stydkých pysků variovaly od 12mm až po 180mm. Průměr otevřené vagíny začínal na 6 milimetrech a končil na 75 milimetrech.  Výzkum ukázal, že ženské přirození může mít obrovské množství podob a nelze stanovit jeho „normální“ rozměry a ostatní označit za nějakým způsobem abnormální. Ženy by měly být svými gynekology ujišťovány, že vzhled jejich vaginy není nikde předepsán a pokud jim nekomplikuje sexuální život nebo nepřináší zdravotní komplikace, neměly by přistupovat k chirurgickým zákrokům. Ženy jsou dnes velmi ovlivněny nejrůznějšími magazíny, svou roli údajně hraje také pornografie, kde jsou znázorňovány pouze dokonalé ženy s dokonalými pohlavními orgány, ať už to vlastně znamená cokoliv. O tom, že variant ženských pohlaví je obrovské množství, svědčí i tato fotogalerie: http://www.labialibrary.org.au/photo-gallery/#

DALŠÍ ČLÁNEK: