• Od: ZázrakyVědy.cz

    Z kategorie: NOVÉ OBJEVY

    Publikováno: 14. 09. 2018 | 09:47

Některým ženám přijdou vulgární vtipy humorné, souvisí to se vztahem k sexu

Přijde pacient k lékaři a řekne: „Doktore, já mám pět penisů.“ Doktor odpoví: „Hmm, vidím. A jak vám padnou kalhoty?“ „Jako rukavice.“ Tohle je tip vtipu, kterému se smějí většinou muži někde v hospodě. Ale vědci zjistili, že i nemalému množství žen se drsný až vulgární humor líbí. Roli v tom hraje jejich postoj k sexu.

Vědci z univerzity v Mississippi shromáždili rovnou stovku žen, jejichž průměrný věk byl 21 let. A pak jim odříkali spousty vtipů. Ty byly rozděleny do dvou skupiny na tzv. dirty jokes, tedy něco jako hrubé nebo vulgární vtipy, a clean jokes, prostě klasické vtipy bez sexuálního nebo sprostého obsahu. Ženy pak vtipy ohodnotily na škále podle toho, jak vtipné se jim zdají.

Pak jim vědci ke každému vtipu přiřadili jeden mužský profil na Tinderu. Ženy měly určit, kteří muži se jim zdají vhodní pro dlouhodobý nebo krátkodobý vztah případně jen sexuální avantýru. Nebylo pro vědce překvapení, že většina žen chtěla pro dlouhodobé vztahy a dokonce i pro krátkodobé vztahy muže, kteří byli spojeni s klasickými „clean“ vtipy.

Vědce ale překvapilo, že poměrně velká část žen shledávala atraktivní muže, kteří byli „autory“ obhroublých vtipů. A také se jim v předchozí části výzkumu tyto vtipy líbily. Souviselo to s tím, že měly velmi otevřený vztah k příležitostnému sexu. A právě muži, kteří dělali takové vtipy, se jim zdáli být vhodnými protějšky pro tento typ vztahu.

Z celého výzkumu tak vychází poměrně jasný závěr. Ženy, které hledají lásku a chtějí dlouhodobý vztah, budou nad mužem, který vykládá vtipy o pisoáru, jen ohrnovat nos. Ovšem jestli mezi nimi bude nějaká, která by si ráda užila nezávazný sex ještě ten večer, může jí muž s takovým humorem upoutat. Takže je to na vás, pánové, jak se budete prezentovat – jako slušňák, který bude dobrý táta od rodiny i dobrý manžel, nebo jako volnomyšlenkářský a lehce obhroublý týpek, který se ale nebrání žádnému dobrodružství a rozhodně není svázán žádnými konvencemi.

DALŠÍ ČLÁNEK: