• Od: ZázrakyVědy.cz

    Z kategorie: ANALÝZY

    Publikováno: 29. 10. 2018 | 12:24

Žen, které počaly dítě bez muže, stoupá o 35 procent

Ženy nedokáží najít svého Pana Božského, a tak po několika zklamáních přistupují k umělému oplodnění. Stále více žen tak k početí potomka nepotřebuje muže, ale jen vhodnou kliniku. Podle posledních průzkumů stoupnul počet takových těhotenství na 35 procent.

Odborníci tvrdí, že nárůst počtu umělých oplodnění svobodných žen není nutně známkou, že jde o kariéristky upřednostňující práci. Spíše se jim nepodařilo najít pravého partnera, což je v dnešní době plné rozvodů a krátkodobých vztahů také poměrně velký problém.

Ve Velké Británii přitom nejde v případě umělého oplodnění o lacinou záležitost. V průměru vyjde na 10 tisíc liber, což je skoro půl milionu korun. Výsledek přitom není nikdy stoprocentně zaručen. Některé britské kliniky nabízejí kontroverzní řešení. Žena, která poskytne svá vajíčka jako dárkyně pro jiné páry, má sama své umělé oplodnění s výraznou slevou. Výsledkem může být, že žena sama nedokáže otěhotnět, zatímco její vajíčka pomohou otěhotnět někomu jinému. Je to eticky sporná záležitost, ale mnoho žen jí akceptuje.

„Stále více žen volí variantu počít svou rodinu jako single žena. Buď nemají vhodného partnera nebo jejich partner nechce rodinu,“ říká profesorka Geeta Nargundová, specialistka na umělé oplodnění. „Jsou si vědomé toho, že jejich biologické hodiny tikají a ony už nemají času nazbyt. Nechtějí přijít o své mateřství. Jsou zde také ženy, které jejich rodiny podporují finančně a emočně, aby to tohoto kroku samy šly,“ dodává Nargundová.

Otázkou je, co to vypovídá o naší společnosti. Nejde o to, že by byla více materialistická, ale spíše jsme stále náročnější na vztahy a jejich kvalitu. Ženy očekávají od svých partnerů mnoho a ti nejsou schopni (a není jisté, že je to jejich vinou), těmto očekáváním dostát. Ženy pak bloudí v kruhu nových vztahů, které končí a stále nejsou schopny najít toho pravého. Je obtížné vytvořit pevný vztah a počít rodinu, takže pro mnoho žen je prostě lehčí vzít úspory a nechat se uměle oplodnit. Budoucího manžela pak mohou hledat i s dítětem, což není v dnešní době nic výjimečného.

DALŠÍ ČLÁNEK: